0Košík je prázdný

NVR a DVR záznamníky

Záznamové zařízení

 


Záznamové zařízení u systémů CCTV se obvykle označuje zkratkou DVR rekordéry. Výrobci tyto systémy vyrábějí v některých třídách, které jsou dány počtem připojených kamer. Existují systémy pro připojení 2, 4, 8 a 16, 24 kamer a také kvality a doby nahrávání volíme velikost úložného místa. V dnešní době jsou to většinou speciální harddisky určené pro kamerové systémy, které jsou přizpůsobeny k nepřetržitému ukládání dat. Systém DVR má většinou výstupy pro připojení monitoru, nebo přímo do sítě LAN. Pomocí monitoru můžeme nahlížet přímo na jednotlivé kamery nebo přehrávat záznam. Další variantou je sledování těchto informací přímo přes počítače, které se systémem DVR komunikují přes síť pomocí programu, nebo webové aplikace. Stejným způsobem můžete se systémem DVR komunikovat i s patřičně vybaveným mobilním telefonem.

 

HD SDI systémy
 

 

HD SDI je systém pracující s rozlišením FULL HD nebo HD ve formátu 16: 9 při použití technologií analogových systémů - přenos přes koaxiální kabel. Díky přenosu na vysokých frekvencích je maximální vzdálenost ovlivněna útlumem, kvalitou kabelu, doporučuje se maximální vzdálenost mezi kamerou a DVR 100m. Tyto speciální kamery vyžadují také zařízení DVR, které tyto funkce podporuje.
 

 

HDCVI systémy
 

 

HDCVI je nový systém pracující podobně jako HD SDI s Full HD rozlišením. Výhodou tohoto systému je obousměrná komunikace mezi kamerou a DVR, možnost používání PZT kamer ovládaných pouze přes nainstalován koaxiální kabel a hlavně možnost instalovat kamery na koaxiální kabel dlouhý až 500m.