0Košík je prázdný

Ozvučení kulturních sálů

OZVUČENÍ KULTURNÍCH SÁLŮ

 

OZVUČENIE KULTÚRNYCH SÁL

 

Každý kulturní dům či sál je svým způsobem specifický prostor, který vyžaduje specifické, promyšlené ozvučení. Pro ozvučení kulturních domů a sálů je třeba navrhnout reproduktory, jejichž typ a provedení závisí od prostoru, kde budou použity. Je třeba zvolit vhodný typ a počet reproduktorů a jejich správné rozmístění v prostoru.


Pro ozvučení hlavního prostoru kulturního sálu se používají dvoupásmové sloupové reproduktory jako např.. Reprosloup CS-26, reprosloup CS-24, které poskytují křišťálově čistý zvuk a vynikající srozumitelnost mluveného slova.


Pro ozvučení kulturních sálů mohou být použity různé mikrofony (bezdrátové, šňůrové, na zpěv), ať už špičkový studiový mikrofon AKG C1000S nebo multifrekvenční bezdrátová mikrofonní sada TXS-611set.


Důležité je rozvržení mikrofonů vevnitř sálu. Podle potřeby se navrhují i ​​vhodné stojany na mikrofony.


Pro kulturní domy jsou svým výkonem určeny moderní rozhlasové ústředny s MP3 přehrávačem, FM tunerem s dálkovým ovladačem jako jsou moderní 120W ústředna ST2120BC anebo 180W rozhlasová ústředna ST2180BC. Jelikož je při kulturních domech velice důležité kvalitní nastavení mikrofonů, zesilovače se nejčastěji kombinují s mixážním pultem, hlavně kvůli osobitnému nastavení citlivosti a hlasitosti. Kvalitní 350W monozesilovač ST2350B s MP3 přehrávačem, FM tunerem s dálkovým ovladačem v kombinaci s nejčastěji používaným univerzálním mixážním pultem MS 1202DS.


PŘENOSNÉ OZVUČENÍ

 

Plánujete přednášku, setkání, kulturní nebo sportovní akci, kde se předpokládá větší počet lidí?Ideálním řešením ozvučení takových akcí v interiéru i exteriéru jsou moderní přenosné systémy ozvučení s USB / MP3 přehrávačem a bezdrátovým mikrofonem, ať už unikátní malý lehký 20W systém ZP-20 nebo ZP-4AZdrojem jejich energie je spolehlivá baterie, jsou tedy použitelné téměř všude. V nabídce jsou také přenosné tašky k systému ZP.