0Košík je prázdný

Veřejné osvětlení

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

 

 

VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ

 

 

V současné době má většina obcí své veřejné osvětlení, ve městech většinou souvislé. Osvětlovací systém zahrnuje svítidla, světelné zdroje, podpůrné a nosné prvky, elektrické rozvody, rozvaděče a ovládací systém.

 

V obcích se v současnosti nejčastěji využívají VÝBOJKY, především vysokotlaké sodíkové výbojky. Vysokotlaké a nízkotlaké sodíkové výbojky jsou z energetického hlediska nejvhodnější. Jejich světlo má typickou žlutou barvu.


Univerzální výbojkové svítidla malaga sgs101, malaga sgs102 nabízejí moderní styl a kvalitní světlo pro bezpečné a komfortní řízení auta, tak pro plošné osvětlení s nízkými investičními a provozními náklady.
Robustní konstrukce sodíkových vysokotlakých výbojek Son T 70W a Son T 150W je odolná vůči vibracím a nárazům a zaručuje jim delší životnost.


ZÁŘIVKY

 

(nízkotlaké rtuťové výbojky) jsou velmi častým typem veřejného osvětlení. Je to nejlevnější varianta a vzhledem ke svému nižšímu výkonu vhodné k osvětlení bočních ulic měst a obcí.

Univerzální svítidla modus LV136 a modus LV236 jsou určeny pro osvětlení komunikací, pěších zón, parků, skladů a pod. Kompaktní 36W zářivka PL-L 36W je určena pro svítidla MODUS LV.

 

LED SVĚTELNÉ ZDROJE

 

Nabízejí v porovnání s klasickou žárovkou a kompaktní zářivkou vyšší životnost a efektivnost. Účinnost LED světelných zdrojů se pohybuje v rozmezí 85 až 130 lm / W. Jejich životnost je až 60krát delší než životnost klasické žárovky. Další výhodou je, že jejich životnost není závislá na počtu zapnutí a vypnutí, tak jak je to u žárovek, zářivek nebo výbojek.

 

Svítidlo LED  je určeno pro dokonalé osvětlení přechodů pro chodce. Svítidlo Visio D120 LEDVisio D90 LED, Visio D60 LED, Visio D30 LED se vyznačují vysokou účinností a jsou speciálně navrženy pro silniční komunikace a turistické trasy a cyklistické stezky. Pro osvětlování nakládacích ramp, parkovišť a volných prostranství jsou určeny plošné svítidla LED Street wide 60, LED Street wide 70 a LED Street wide 80.

 

Výkonné svítidlá Visio D30, Visio D60, Visio D90, visio-120 poskytují vysoce stabilní osvětlení, dlouhou životnost a optimální výkon.

 

LVD INDUKČNÍ SVĚTELNÉ ZDROJE

 

Pracují na principu magnetické indukce. Indukční světelné zdroje se vyznačují vysokou fotooptické účinností, která dosahuje 70 až 90 lm / W. Jejich životnost je až 100 000 hodin, což je až 120krát více než životnost klasické žárovky. Jejich rozsah použití je velmi široký. Nejčastěji se používají společně s LED jako náhrada za rtuťové, sodíkové nebo halogenidové svítidla, jejichž výměnou lze dosáhnout až 55% úsporu elektrické energie.

 

Vysoká světelná účinnost indukčních zářivek různých příkonů Eko-Tube 60-12W, Eko-Tube 120-24W, Eko-Tube 150-32W, Eko-Tube 150-35W při nízké spotřebě energie a dlouhé životnosti zaručuje vysokou spokojenost spotřebitele.


Indukční svítidlo LVD-01 je určeno pro osvětlení ulic, silnic, parků a náměstí.